FORUM MAKROEKONOMIJA-MEĐUNARODNA EKONOMIJA
Please log in

pitanjeeeeeee

View previous topic View next topic Go down

pitanjeeeeeee

Post by bambi88 on Fri Jun 05, 2009 6:23 pm

Profesorka,koliko su za ispit vazne teme kao sto je platnobilansni deficit SADa,kolaps bretonvudskog sistema,istorija komercijalne politike SADa,i sl?
Hvala unapred

bambi88

Number of posts : 5
Registration date : 2009-06-05

View user profile

Back to top Go down

Re: pitanjeeeeeee

Post by dpopovic on Fri Jun 05, 2009 6:42 pm

Za desetku treba sve, rekoh milion puta...

dpopovic
Admin

Number of posts : 597
Registration date : 2008-05-31

View user profile http://danapopovic.bigforumpro.com

Back to top Go down

Post by jecikap on Sat Jun 06, 2009 4:11 pm

A zar niste rekli na predavanjima da ne treba nista da se uci napamet, vec sa razumevanjem? A u tim naslovima ima dosta informacija koje jedino napamet mogu da se nauce, silne brojke datumi, zakoni, sporazumi...

jecikap

Number of posts : 3
Registration date : 2009-06-06

View user profile

Back to top Go down

Post by dpopovic on Sat Jun 06, 2009 5:54 pm

To sto sam rekla, to sam i mislila. Naravno da se ime Bretonvuds mora nauciti napamet, kao i osnovni dogadjaji. Niko vas nece pitati datume, ali ako ne znate sta je Stability pact, ili da bas nije bio u 19 veku, onda je meni stvarno zao sto nisam uspela da vam prenesem razliku izmedju ucenja sustine i ucenja napamet.

A ako sam rekla da necete morati NISTA da ucite za ispit, onda ste u pravu, ali se nesto ne secam da sam tako nesto rekla.

dpopovic
Admin

Number of posts : 597
Registration date : 2008-05-31

View user profile http://danapopovic.bigforumpro.com

Back to top Go down

Post by jecikap on Sat Jun 06, 2009 6:12 pm

Pitala sam zato sto u slicnim naslovima ima previse informacija o raznim savezima, sporazumima, njihovim izmenama,koje su zemlje pristupile a koje se iskljucile, kao i razne empirijske studije koje su prepune informacija.
Znaci kod takvih lekcija koje su samo prica bez nekog dubljeg znacenja potrebno je nauciti samo sustinsku pricu?
Da li da ocekujemo pitanja kao na kolokvijumima, koja su bila vise za razmisljanje?
Hvala Vam na odgovoru!

jecikap

Number of posts : 3
Registration date : 2009-06-06

View user profile

Back to top Go down

Post by gorstak on Sat Jun 06, 2009 6:52 pm

jecikap wrote:Pitala sam zato sto u slicnim naslovima ima previse informacija o raznim savezima, sporazumima, njihovim izmenama,koje su zemlje pristupile a koje se iskljucile, kao i razne empirijske studije koje su prepune informacija.
Znaci kod takvih lekcija koje su samo prica bez nekog dubljeg znacenja potrebno je nauciti samo sustinsku pricu?
Da li da ocekujemo pitanja kao na kolokvijumima, koja su bila vise za razmisljanje?
Hvala Vam na odgovoru!
Ma ko ce da te pita koja je stopa toga i toga i stanje rezervi u decimalu na tamo neki dan... mislim, to ako ti treba nadjes u knjizi a bitno je da znas sta, kako, zasto i zbog cega se nesto desilo i tome sl... barem ja tako kapiram... dosta je jedna nacionalna... Very Happy
gorstak

Number of posts : 89
Registration date : 2009-04-04

View user profile

Back to top Go down

Post by weasel on Sat Jun 06, 2009 8:57 pm

Kad sam pricitao :" Ma ko ce da te pita koja je stopa toga i toga i stanje rezervi u decimalu na tamo neki dan." hteo sam da napisem  - na nacionalnoj pitaju bas takva pitanja al vidim sam si naveo Very Happy
weasel

Number of posts : 74
Registration date : 2009-04-13

View user profile

Back to top Go down

Post by helena68 on Sat Jun 06, 2009 10:16 pm

Profesorka,
da li se polozeni pismeni deo ispita u junu vazi i za julski rok (jer postoji pravilo da se u vezanim rokovima jan-feb i jun-jul uvazavaju polozeni pismeni)?

Hvala na odgovoru,
srdacan pozdrav

helena68

Number of posts : 9
Registration date : 2009-02-09

View user profile

Back to top Go down

Post by weasel on Sat Jun 06, 2009 10:39 pm

Ne Smile mora opet da se polaze 
weasel

Number of posts : 74