FORUM MAKROEKONOMIJA-MEĐUNARODNA EKONOMIJA
Please log in

utisci sa kolokvijuma!!!!!!!!!

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: utisci sa kolokvijuma!!!!!!!!!

Post by gorstak on Mon Apr 27, 2009 5:39 pm

Harberger sad bi nesto rekao al ne zelim da dizem prashinu.... ono sto sam hteo reci je to da kolokvijum kao kolokvijum nije bio tezak sam po sebi ali moram da zamerim da su pitanja na predavanjima bila daleko laksa nego na kolokvijumu... i kraca u smislu teksta... ja ne verujem u ovaj sistem ocenjivanja, da moze da izdvoji studente po znanju... i opet cu reci, nikome ne bi islo na stetu da je kolok trajao 45 min jer nije moglo da se prepisuje ili nesto slicno.... ako cemo vec da ocenjujemo znanje tj. ako zelimo da znanje dodje do izrazaja... nadam se da ce neko shvatiti gde se gresilo sa ovim prvim kolokvijumom i da ce se to ispraviti u narednom periodu...
gorstak

Number of posts : 89
Registration date : 2009-04-04

View user profile

Back to top Go down

Post by Harberger on Mon Apr 27, 2009 5:43 pm

gorstak wrote:Harberger sad bi nesto rekao

Harberger

Number of posts : 156
Registration date : 2009-02-22

View user profile

Back to top Go down

Post by gorstak on Mon Apr 27, 2009 5:58 pm

Tako nekako... Razz  lol!
gorstak

View user profile

Back to top Go down

Post by pavle on Mon Apr 27, 2009 5:59 pm

Alo Herberger ne izazivaj sudbinu, sta ti je? He he... Ma, bilo je sasvim korektno, asistentima svaka cast (mada moram da primetim da je ovo bio najmanji kolokvijum na kome sam bio...) Imam samo zamerku za par pitanja jer mislim da nisu uopste dobro (bar sto se tice gramatike i stila) postavljena... Tipa; Merkantilisti su tvrdili da:
pa jedan od odgovora, zemlja ne moze biti na dobitku od razmene osim ako nije druga zemlja na gubtiku (ili nesto slicno) - iskreno, previse negacija u jednoj recenici, a kaldim se da sam ispustio jos jednu, jer se ne secam bas do detalja...

Sve u svemu moglo je da se uradi, proveri, nacrta i dopise... pola sata puna kapa...

pavle

Number of posts : 139
Registration date : 2009-04-13

View user profile http://www.pavlemihajlovic.deviantart.com

Back to top Go down

Post by Harberger on Mon Apr 27, 2009 6:04 pm

Ih, pa sta fali negacijama. Malo mentalne akrobatike, sto bi rekao profesor Bozo Stanojevic.  

Harberger

View user profile

Back to top Go down

Post by gorstak on Mon Apr 27, 2009 8:33 pm

svi smo mi zrtve tranzicije... Very Happy
gorstak

View user profile

Back to top Go down

Post by nadjordjevic on Mon Apr 27, 2009 10:05 pm

A ne, ne, ne kolega. Ima jako puno i dobitnika tranzicije, a bitno je da su ukupni dobici uvek veci od ukupnih gubitaka! sunny

A Vi, kolege, posto to vec ucite iz Medjunarodne ekonomije, trudite se da uvek budete na strani koja ostvaruje dobitke.

nadjordjevic

Number of posts : 30

View user profile

Back to top Go down

Post by Young_Hunter on Tue Apr 28, 2009 12:55 am

Ja mislim da Harberger realno ugrozava poziciju asistenata (Jeleni i Nikoli). Very Happy Covek je isibao test za 15 minuta. Odradio je brze nego sto bi to uradio i sam tvorac testa. Svaka cast! Wink

Young_Hunter

Number of posts : 59
Registration date : 2009-01-11

View user profile

Back to top Go down

Post by /lolita/ on Tue Apr 28, 2009 11:34 am

Ja nisam Nikola, zensko sam, majke mi flower Very Happy . I stvarno su asistenti bili korektni, sto je retkost. Vecito su neki sto misle da su Bogovi ili sta vec, narocita jedna koja je dezurala kad sam polagala Modele, sto se samo treska i histericno govori i zvace zvaku otvorenih usta. Na jednom ispitu se jedna gospodjica asistent sve vreme dopisivala preko mobilnog koji je drzla u ruci ali je bez obzira na to stavila na najjace onaj iritirajuci Nokia zvuk iz reklame. Ispit inace traje 3,5 sata. Mad Slazem se da je kolokvijum mogao da traje jos 15 minuta. I ne mislim da je tacno da ako znas uradices za 2minuta. Nekima treba vise da se skoncentrisu, neke uhvati panika, tako da brzina rada testa nije merilo znanja. Neutral
/lolita/

Number of posts : 62
Registration date : 2009-04-07

View user profile

Back to top Go down

Post by MladenT on Wed Apr 29, 2009 6:40 pm

Harberger wrote:Ih, pa sta fali negacijama. Malo mentalne akrobatike, sto bi rekao profesor Bozo Stanojevic.
Opet on Stanojević, treći put Very Happy

MladenT

Number of posts : 77
Registration date : 2009-02-26

View user profile

Back to top Go down

Post by Harberger on Wed Apr 29, 2009 7:54 pm

Harberger

View user profile