FORUM MAKROEKONOMIJA-MEĐUNARODNA EKONOMIJA
Please log in

utisci sa kolokvijuma!!!!!!!!!

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

utisci sa kolokvijuma!!!!!!!!!

Post by visnjichica on Sat Apr 25, 2009 2:34 am

mole se kolege koje ce u subotu pre podne raditi kolokvijum da prenesu utiske i formu pitanja koja su imali na kolokvijumu,,,, unapred im hvala

visnjichica

Number of posts : 1
Registration date : 2009-04-25

View user profile

Back to top Go down

Re: utisci sa kolokvijuma!!!!!!!!!

Post by Marc Antony on Sat Apr 25, 2009 1:39 pm

Pa sto se tice forme pitanja, bilo je kako je i obecano Smile (sto je za primer s obzirom da su nas na raznim predmetima do sad neprijatno iznenadjivali) kao na kompu, 20 pitanja, za svako 4 ponudjena odgovora, nema negativnih poena, nema prepisivanja Wink i sve to za samo pola sata (po mom satu mozda i koji minut ranije) . Sve u svemu ima vremena da se zaokruzi, a koliko tacno videcemo... bilo je nekih prituzbi od ranijih grupa da od 4 ponudjena odgovora ni jedan nije tacan, Jelena je rekla da ako se susretnemo sa takvim slucajem napisemo da ni jedan odgovor nije tacan, ali u svakom slucaju kako sam razumeo to ce biti bodovano u nasu korist. Ja licno se nisam susreo sa takvim pitanjem (ili mozda mislim da nisam), u svakom slucaju nisam hteo da ostavljam nezaokruzeno pitanje.
Eto toliko od mene...
Marc Antony

Number of posts : 57
Registration date : 2009-03-16

View user profile

Back to top Go down

Post by weasel on Sat Apr 25, 2009 2:25 pm

Sve je vec receno,Samo da da dodam da ima jedno pitanje Da li je ranod intezivan motor ili motor .... to mi nikako nije bilo jasno:)Inace nije mnogo tesko ali mora da se zna sa razumevanjem da bi se vecina pitanja resilo Smile
weasel

Number of posts : 74
Registration date : 2009-04-13

View user profile

Back to top Go down

Post by Marijana on Sat Apr 25, 2009 2:35 pm

Marc,hvala ti puno na informacijama...

Marijana

Number of posts : 7
Registration date : 2009-02-22

View user profile

Back to top Go down

Post by lagranz on Sat Apr 25, 2009 4:15 pm

Svaka cast ljudi na smernicama!!
@lasica pa odgovor je motor Razz
lagranz

Number of posts : 10
Registration date : 2009-04-20

View user profile

Back to top Go down

Post by weasel on Sat Apr 25, 2009 5:12 pm

Pa nije to je samo pod a) ne mogu da se setim tacno kako je islo pitanje i koji su ponudjeni odgovori ali se secam da je pod a pisalo  Motor ili Motor
weasel

View user profile

Back to top Go down

Post by filla87 on Sat Apr 25, 2009 5:56 pm

kako da znam da li mi je na grafiku data relativna cena za X ili Y,cuo sam da je bilo takvo pitanje ?

filla87

Number of posts : 23
Registration date : 2009-04-15

View user profile

Back to top Go down

Post by gorstak on Sat Apr 25, 2009 6:49 pm

pa ako imas odnos px/py onda je za x i ako imas py/px onda je za y...nego o kakvim motorima pricate?  Very Happy
gorstak

Number of posts : 89
Registration date : 2009-04-04

View user profile

Back to top Go down

Post by weasel on Sat Apr 25, 2009 8:49 pm

Ma jedan zadatk u mojoj grupi je bilo faktorska intezivnost prozivoda (motor i automobil ) Smile
weasel

View user profile

Back to top Go down

Post by atina on Mon Apr 27, 2009 1:03 am

Ja bih samo da pohvalim demonstratore na korektnom ophodjenju prema studentima za vreme kolokvijuma. Bili su maksimalno pravicni, nije moglo da se prepisuje a ipak nisu stvarali napetu situaciju uobicajenu za kolokvijume na nasem faxu. Svaka cast!

atina

Number of posts : 1
Registration date : 2009-04-27

View user profile

Back to top Go down

Post by gorstak on Mon Apr 27, 2009 1:31 am

Recimo da je kolokvijum trajao jos 15 minuta bilo bi ok... ovako se chovek oseca kao na Hipodromu.... nije prvi put... Smile
gorstak

Number of posts : 89

View user profile

Back to top Go down

Post by nadjordjevic on Mon Apr 27, 2009 10:25 am

atina wrote:Ja bih samo da pohvalim demonstratore na korektnom ophodjenju prema studentima za vreme kolokvijuma. Bili su maksimalno pravicni, nije moglo da se prepisuje a ipak nisu stvarali napetu situaciju uobicajenu za kolokvijume na nasem faxu. Svaka cast!
Jelena, priznaj da si se to ti ulogovala pod drugim User-om, cisto da napises neku lepu rec na nas racun Very Happy

nadjordjevic

Number of posts : 30

View user profile

Back to top Go down

Post by /lolita/ on Mon Apr 27, 2009 12:49 pm

atina wrote:Ja bih samo da pohvalim demonstratore na korektnom ophodjenju prema studentima za vreme kolokvijuma. Bili su maksimalno pravicni, nije moglo da se prepisuje a ipak nisu stvarali napetu situaciju uobicajenu za kolokvijume na nasem faxu. Svaka cast!

Slazem se. Very Happy
/lolita/

Number of posts : 62
Registration date : 2009-04-07

View user profile

Back to top Go down

Post by Young_Hunter on Mon Apr 27, 2009 1:08 pm

To sve stoji, ali realno ovaj kolokvijum je bilo moguce uraditi sa (ucenjem) dvocasovnim prelistavanjem knjige (grafika i rezimea) i zaokruziti ono sto nam zvuci da je tacno (posto je vecina odgovora bila takva). Dakle na istom su onaj ko je ucio vise dana i onaj ko zna o cemu se radi i ide na srecu, jer je vremena malo, a neka pitanja i odgovori su dosta konfuzni. Al dobro, budimo strpljivi, uvezbavate se... Smile

Young_Hunter

Number of posts : 59
Registration date : 2009-01-11

View user profile

Back to top Go down

Post by filla87 on Mon Apr 27, 2009 1:19 pm

Young_Hunter wrote:To sve stoji, ali realno ovaj kolokvijum je bilo moguce uraditi sa (ucenjem) dvocasovnim prelistavanjem knjige (grafika i rezimea) i zaokruziti ono sto nam zvuci da je tacno (posto je vecina odgovora bila takva). Dakle na istom su onaj ko je ucio vise dana i onaj ko zna o cemu se radi i ide na srecu, jer je vremena malo, a neka pitanja i odgovori su dosta konfuzni. Al dobro, budimo strpljivi, uvezbavate se... Smile
apsolutno se slazem,dzaba sam js onoliko citao ovu knjigu,cak i da sam je imao pored sebe na kolokvijumu isto bih uradio.

filla87

Number of posts : 23
Registration date : 2009-04-15

View user profile

Back to top Go down

Post by nadjordjevic on Mon Apr 27, 2009 1:44 pm

Jedno je "uraditi", a sasvim drugo "dobro uraditi".

Cilj ispita nije da se obore studenti, i da se pravi bauk od ispita, vec da, sa jedne strane, svako ko ima odredjeni nivo znanja, zna da ce sa tim svojim znanjem moci da polozi ispit, a sa druge strane, da oni koji su najbolji, zaista i dobiju vecu ocenu od ostalih.

ps. ono sto zvuci kao tacno, ne mora da bude uvak tacno Twisted Evil Very Happy

nadjordjevic

View user profile

Back to top Go down

Post by weasel on Mon Apr 27, 2009 2:05 pm

Pa pitanja su dobra ako ne mozes ni uz pomoc knjige da ih resis :)Onda se vidi da li se ucilo napamet ili sa razumevanjem.Ali malo vremena pitanja su bila sto kazu malo  konfuzna plus kad su nam rekli da negde ima greska ko da su na svkao pitanja dodali jos jedan moguci odgovor e) greska u pitanju
weasel

View user profile

Back to top Go down

Post by nadjordjevic on Mon Apr 27, 2009 3:01 pm

To je istina:(

Mada smo mislili da je bolje da kazemo unapred da ce svaka evenutalna greska biti bodovana u korist studenata, nego da svako dize ruku i pojedinacno pita da li je nesto greska, i sta da radi.

Tu smo prevashodno mislili na stamparske greske, ali se ispostavilo da je bilo par slucajeva gde se vise od jednog odgovora moglo smatrati tacnim.

nadjordjevic

View user profile

Back to top Go down

Post by Young_Hunter on Mon Apr 27, 2009 3:03 pm

Optimalno vreme za onakav test je 45 minuta. To je prica vecine studenata. Da znate za ubuduce... Smile
I da... Cilj ispita nije da student bude oboren ovako il' onako, vec da shvati sta je pitan i da na to pitanje da svoj odgovor i da na osnovu tog odgovora polozi ispit. Ispit i kolokvijum nije sprint i takmicenje, vec test da student ispita svoje znanje. Dakle, 30 minuta, konfuzna pitanja i VEOMA mali font slova, ne doprinose pravilnom iskazivanju znanja od strane studenta. Ali, dobro, moja generacija je navikla od rodjenja da bude ekperimentalna, tako da mi podlezemo raznim probama i eksperimentima za promene i reforme. Valjda ce ove dobronamerne kritike uticati na povecavanje kvaliteta ovog predmeta za naredne generacije. Smile

Young_Hunter

Number of posts : 59
Registration date : 2009-01-11

View user profile

Back to top Go down

Post by raskovicj on Mon Apr 27, 2009 3:06 pm

nadjordjevic wrote:
Jelena, priznaj da si se to ti ulogovala pod drugim User-om, cisto da napises neku lepu rec na nas racun Very Happy

Nikola, morala sam da nam udelim neki kompliment... Ali vidis upalilo je, neko je podrzao Very Happy Mada, voerovatno si se ti ulogovao kao Lolita u nameri da ove pohvale ucinis masovnim cheers

raskovicj

Number of posts : 12
Registration date : 2009-04-18

View user profile

Back to top Go down

Post by nadjordjevic on Mon Apr 27, 2009 3:21 pm

Mi smo se istim argumentima zalili i kukali kad su nama hteli da uvedu polaganje na kompjuteru, samo sto smo mi koristili izraz "zamorcici" Very Happy
Jelena i ja smo, inace, generacija 2002.

nadjordjevic

View user profile

Back to top Go down

Post by nadjordjevic on Mon Apr 27, 2009 3:26 pm

A mojim roditeljima je i dalje neverovatno kako to da se studentima dozvoljava da zovu profesore na mobilni, komuniciraju sa profesorima preko maila i foruma, i da tako postavljaju pitanja, zakazuju seminarske, odlazu kolokvijume... Very Happy

nadjordjevic

View user profile

Back to top Go down

Post by Marc Antony on Mon Apr 27, 2009 3:30 pm

pa lako vam je ovde da "palite" masu (kad ovde dolazimo samo mi fini studenti Rolling Eyes ), ulogujte se malo na studentski forum, tamo su vas, sto bi se reklo "opljuvali najstrasnije" lol!

salim se malo, ali ipak da dam jedu sugestiju pored gore navedenih sa kojima se slazem. Milslim da ono odbrojavanje koliko je jos ostalo do "kraja sveta" (citaj kraja kolokvijuma) na svakih pet minuta nema nikakvih pozitivnih efekata, samo dize tenziju. Demonstrator sa naocarima je u pitanju, ne znam da li je to Nikola, u svakom slucaju nista licno Laughing (kako je lepo kriti se iza profila na forumu Cool )
Marc Antony

Number of posts : 57
Registration date : 2009-03-16

View user profile

Back to top Go down

Post by Harberger on Mon Apr 27, 2009 5:26 pm

Haha, demonstratori su bili skroz simpaticni, ko Helga Vlahovic i Oliver Mlakar 1990. na Evroviziji u Zagrebu  

Pola sata je bilo i vise nego dovoljno, uradio sam za  nesto manje od 15 minuta. Sve je bilo ok. Jedino sto su pitanja bila dosadna. Nista iz dodataka   Pa stvarno   

Last edited by Harberger on Mon Apr 27, 2009 5:35 pm; edited 1 time in total

Harberger

Number of posts : 156
Registration date : 2009-02-22

View user profile

Back to top Go down

Post by weasel on Mon Apr 27, 2009 5:30 pm

Iskreno demonstratori su bili vise nego OK. Barem u A6  11 subota :)Kad se setim kolko su asistenti smarali kad sam polagao kolokvijum iz modela . Svakih 2 minuta prica svoje dogodovstine i ponavlja kako ce da izbacujemo ako pricamo a svi cute i rade.Ni sam test nije bio suvise tezak samo da je bilo vise vremena jer mnoga pitanja su zbunjujuca i ako se rade za 1.5 minuta moze da se napravi greska iako se zna odgovor
weasel

View user profile

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top